Він зазначив, посилаючись на інформацію Національного банку, що таке збільшення обсягів гривневого кредитування бізнесу спостерігається четвертий місяць поспіль. За ці декілька місяців кредитування бізнесу в національній валюті збільшилось на 16,2 млрд грн (або на 3,3%).
"За умови збереження існуючих темпів є підстави розраховувати, що кредитування бізнесу збільшиться й за підсумками всього 2023 року (за підсумками 9 місяців воно скоротилося на 2%)", – повідомив голова комітету.
Ставки за гривневими кредитами бізнесу знизилися до 18,6%, що є найнижчим рівнем з липня 2022 року. Така динаміка ставок фіксується на фоні сповільнення інфляції та зниження облікової ставки НБУ, що додатково підживлює кредитування.
Основним каналом надання бізнесу нових кредитів залишається державна програма "5-7-9", за якою з початку війни видано позик на 150,9 млрд грн, у тому числі на 74,7 млрд грн – у поточному році. На цю програму зараз припадає 25% поточного гривневого кредитного портфелю бізнесу.
"Отже, тренд на пожвавлення кредитування продовжується. Це є важливою ознакою відновлення інвестиційного попиту, і загалом економічної діяльності", – додав Гетманцев.
Коментарі до відгуку
На даний момент немає коментарів. Будьте першим, хто залишить тут свій коментар.