"Підставою для внесення до переліку міжнародних спонсорів війни стало те, що, окрім продовження роботи в росії після повномасштабного вторгнення рф в Україну, Raiffeisen ще й офіційно визнав так звані "днр" та "лнр", – зазначають у Нацагентстві.
Raiffeisen працює в рф починаючи з 1996 року та входить до переліку системно важливих російських банків.
У НАЗК стверджують, що дочірня фінустанова Raiffeisen в рф "на 200% скористалася санкціями, що призвели до виходу з російського ринку конкурентів".
"На сьогодні Raiffeisen є одним з найважливіших фінансових каналів, в якому російські суб’єкти господарювання здійснюють операції в доларах та євро. Таким чином, банк отримує величезні прибутки, з яких потім фінансує бюджет країни-агресорки своїми податками", – йдеться у повідомленні.
Восени 2022 року звітність Raiffeisen показала, що у третьому кварталі російська дочірня фінустанова оновила рекорд чистого прибутку, заробивши 790 млн євро. У порівнянні з попереднім роком цей показник зріс у 4 рази. На російську дочірню фінустанову Raiffeisen припало майже 70% чистого прибутку всієї групи.
До російського бюджету у 2022 році банк сплатив у 4,8 разів більше, ніж за довоєнний 2021 рік.
"Російський підрозділ Raiffeisen (у 2022 році) сплатив до бюджету рф 559 млн євро. Це дорівнює вартості близько 95 ракет "Калібр", якими держава-терорист регулярно обстрілює мирні українські міста", – підкреслюють у НАЗК.
Як повідомляють у Нацагентстві, Raiffeisen не лише офіційно визнає так звані донецьку та луганську "народні республіки" через свою російську дочірню фінустанову, а й надає вигідні умови кредитування російським окупантам (кредитні канікули та пільгові кредити), фактично винагороджуючи російських військових за їхні воєнні злочини.
До того ж, банк підіграє російській пропаганді, називаючи війну "спеціальною військовою операцією".
Національний банк України констатує відсутність прогресу на шляху ухвалення рішень щодо виходу Raiffeisen з російського ринку. Навпаки, ця фінустанова залишається активним учасником банківського ринку росії, конкуруючи за збільшення кредитного портфелю.
"Усі ці факти та продовження операцій Raiffeisen Bank у росії означають пряму підтримку та спонсорування тероризму", – резюмують у НАЗК.
Раніше до переліку міжнародних спонсорів війни НАЗК внесло такі компанії: Procter&Gamble, OpenWay Group, Danieli, TMS Tankers Ltd, Minerva Marine Inc, Thenamaris Ships Management, Delta Tankers Ltd, Dynacom Tankers Management Ltd, Leroy Merlin, ComNav Technology, Mondi Group/Mondi Plc, eKassir, Liberian International Ship & Corporate Registry, Bonduelle, Auchan Holding, Metro Cash & Carry, Yves Rocher.
Усі включені до переліку міжнародних спонсорів війни компанії вносяться до бази даних World-Check – бази даних осіб і організацій із підвищеним ризиком, яка використовується в усьому світі для виявлення та управління фінансовими, регуляторними та репутаційними ризиками.
Роль НАЗК у санкційній політиці визначена в Дорожній карті індивідуальних санкцій, розробленій Стенфордською міжнародною робочою групою з антиросійських санкцій.
Як повідомлялося, Національний банк України 10 січня звернувся до міжнародних банківських груп із закликом залишити російський ринок, оскільки продовження роботи в рф є аморальним з урахуванням агресивної терористичної війни, яку росія веде проти України.
Коментарі до відгуку
На даний момент немає коментарів. Будьте першим, хто залишить тут свій коментар.