«Законопроєкт передбачає асигнування в частині допомоги Україні в розмірі 60 млрд доларів. З них видатки на оборону становили 50,43 млрд доларів зокрема, 48,4 млрд доларів - міністерству оборони США до 31 грудня 2024 року включно. А саме 19,85 млрд доларів - на поповнення американських військових озброєнь і техніки, наданих Україні із запасів Міністерства оборони США; 13,8 млрд доларів - на переозброєння України через закупівлю зброї та боєприпасів у оборонно-промислової бази США; 14,8 млрд доларів - на військовий вишкіл, обмін розвідданими, посилення присутності в зоні відповідальності Європейського командування та інші заходи підтримки; 8 млн доларів для Генерального інспектора Міністерства оборони для продовження нагляду за допомогою Україні з боку США», - написала вона.
За словами пані Маркарової, 1,6 млрд доларів підуть на зовнішнє військове фінансування (FMF) для потреб України та інших регіональних партнерів із протиповітряної оборони, артилерії, морської безпеки, технічного обслуговування та підтримки.
Також законопроєкт включає 9,654 млрд доларів фінансування економічної, фінансової, цивільної та ядерної безпеки. Зокрема, 7,85 млрд доларів прямої бюджетної підтримки України. Передбачено заборону на відшкодування пенсій за рахунок прямої бюджетної підтримки США.
«1,58 млрд доларів спрямовано на розвиток української економіки в пріоритетних секторах, таких як транспорт і енергетика, а також розвиток приватного сектору.
Ще 25 млн доларів Офісу перехідних ініціатив USAID для підтримки зусиль із відновлення та підвищення стійкості в Молдові та українських територіях, відвойованих у росії», - зазначила пані посол.
9,2 млрд доларів буде скеровано для підтримки глобальних зусиль із надання гуманітарної допомоги через Державний департамент і систему USAID шляхом надання продовольчої допомоги, житла та базових послуг населенню, яке зазнає наслідків складних і тривалих криз, зокрема в Україні, Газі та на Західному березі
«Вдячні Адміністрації Президента США та всім у Конгресі в обох партіях, хто підтримує Україну і розуміє важливість якнайшвидшого ухвалення рішення для України і для національної безпеки США. Проте попереду очікуються складні та публічні дебати навколо частини пакета, яка стосується міграційної політики США», - резюмувала Оксана Маркарова.
Президент США Джо Байден закликав якнайшвидше схвалити запропонований Сенатом США законопроєкт про виділення додаткового фінансування Україні, Ізраїлю та південних кордонів.
«Тепер ми досягли двопартійної угоди щодо національної безпеки, яка містить найжорсткіший і справедливий набір прикордонних реформ за останні десятиліття. Я рішуче підтримую цю угоду», — заявив Байден.
Лідер більшості в Сенаті США Чак Шумер повідомив, що голосування по законопроекту заплановано на 7 лютого 2024 року.
«Я знаю, що переважна більшість сенаторів хочуть досягти цього, але для швидкого просування вперед знадобиться двопартійна співпраця. Сенатори повинні відгородитися від шуму тих, хто хоче провалу цієї угоди заради своїх політичних цілей», — сказав він.
Нагадаємо, що президент США Джо Байден підтримав законопроєкт, що містить двопартійну угоду щодо кордону, а також допомогу Україні, і закликав Конгрес прискорити його ухвалення в обох палатах.
Коментарі до відгуку
На даний момент немає коментарів. Будьте першим, хто залишить тут свій коментар.