"Що стосується 2024 року, то ми повинні тверезо усвідомлювати, що невизначеність є. Ми всі залежимо від безпекової ситуації, яка не може бути описана економічними формулами. Зараз не тільки Україна, а й міжнародні партнери готують бюджети на наступний рік, і ми сподіваємося, що обсяг фінансування України буде збережено принаймні на рівні 2023 року", – зазначила вона.
Якщо у 2024 році обсяг зовнішнього фінансування збережеться на рівні 2023 року, суттєвих коливань курсу, на думку Коробкової, не буде.
Вона додала, що хоча у проєкті бюджету на 2024 рік передбачено середньорічний курс гривні на рівні 41,4 грн/$, варто пам'ятати, що бюджетні курсові прогнози практично ніколи не справджуються.
Наприклад, на 2023 рік у бюджеті було передбачено середньорічний курс 42,2 грн/$.
"На щастя, ми таких цифр не бачили. Тому на закладений у бюджеті курс як на реалістичний я не орієнтувалася б", – написала Коробкова.
Що стосується 2023 року, то на думку Коробкової у жовтні курс коливатиметься у межах 37,50 - 39,0 грн/$.
У серпні цього року Україна отримала $1,7 млрд допомоги від США, що є найнижчим показником із квітня 2022 року.
"У зв’язку зі спадом рівня міжнародної допомоги НБУ довелося витратити частину золотовалютних резервів. За серпень резерви скоротилися на $1,35 млрд (-3,2%) до $40,4 млрд. Варто наголосити, що в перспективі поточного та наступного місяців навантаження на резерви посилиться", – зазначила Коробкова.
Це пов’язано з тим, що Україні необхідно погасити валютних боргів на суму, що перевищує $2 млрд.
Такі фактори не сприятимуть зміцненню гривні. Але оскільки обсяг резервів НБУ є доволі суттєвим, то зменшення міжнародної допомоги та необхідність сплати за боргами в найближчій перспективі не матимуть визначального впливу на курс.
Коробкова додала, що у серпні спостерігалося певне збільшення попиту на іноземну валюту, що призвело до зростання її курсу. Це було пов'язано передусім із сезонною активізацією попиту. Зокрема, українські аграрії отримали кошти за зібраний врожай у гривні та конвертували частину цих коштів в іноземну валюту, аби мінімізувати курсові ризики перед весняною посівною.
Але вплив таких операцій на курс не повинен бути критичним.
Як повідомлялося, з 21 липня 2022 року НБУ зберігає офіційний курс гривні до долара на рівні 36,57 грн/$. На готівковому сегменті ринку курс зараз коливається у межах 37,9-38,5 грн/$.
Коментарі до відгуку
На даний момент немає коментарів. Будьте першим, хто залишить тут свій коментар.