Як зазначила директор Міжнародної платіжної асоціації Галина Хейло, це повинно статися, адже облікова ставка Нацбанку України впродовж останнього часу постійно знижувалася.
«Звісно, що ставки на вклади у банках не можуть лишатися на тому ж самому рівні, які є зараз. Тобто станеться їхнє зменшення. Дійсно, річні ставки за депозитами не можуть бути на рівні реального зростання цін на продукти харчування, непродовольчі продукти та послуги. Проте нам давно пора збагнути, що відкривати депозити у банках треба не для заробляння грошей, а просто для їхнього безпечного збереження. Таке є по всьому цивілізованому світі: у деяких країнах Заходу відсотки за депозитами є навіть від’ємними і це нормальна практика», - каже вона.
За її словами, якщо люди хочуть примножити свої кошти, то треба вже навчитися обирати інші джерела вкладання, приміром, у золото чи різного роду облігації.
«Проте вкладання у ці джерела є досить специфічними і тут без консультацій фахівців та особистих знань просто не обійтись. Щодо вкладання коштів у західні банки чи відкриття там депозитів, то й там також є свої особливості та ускладнення. Приміром, треба надати документи, які чітко регламентуватимуть джерела походжень цих грошей», - зазначає пані Хейло.
Дмитро Замотаєв, директор департаменту роздрібного бізнесу ГЛОБУС БАНКУ, зазначає після квітневого зниження ставки за 3-місячними депозитними сертифікатами з 17,5% до 16,5%, на основі якої переважно формується дохідність гривневих вкладів, очікуване зниження ставок за депозитами в національній валюті складе в середньому 1%.
Так, середня дохідність вкладів з терміном розміщення від 3 міс. до 6 міс. можлива на рівні 12-12,5% річних, а середня дохідність вкладів на термін від 9 міс. до 1 року - до 12% річних.
«У травні посилиться тенденція до зниження дохідності гривневих вкладів: за різними оцінками, майже дві третини комерційних банків відкоригують її відповідно до ставки за 3-місячними депозитними сертифікатами. Водночас до середини місяця триватиме короткочасний «квітневий тренд»: через очікуване та об’єктивне зниження ставок за гривневими депозитами кількість клієнтів, що оформлюють вклади за «старими» ставками, може зрости в середньому на 5-10%», - зауважує банкір.
Як повідомили banki.ua в Укргазбанку, з 30 квітня 2024 року Укргазбанк зменшує ставки за строковими депозитами у національній валюті на 1 процентний пункт на строк від 3-х місяців. Таким чином, дохідність депозитів в Укргазбанку вже від сьогодні не перевищує 15% річних, максимальна ставка складає 14% річних.
Прогнозно дохідність строкових депозитів у гривні з терміном розміщення 3-6 міс - 12,5%, річних - 13,75% (з урахуванням надбавок).
Як зазначив banki.ua член правління Укрексімбанку Михайло Медко, висока йомовірність даного прогнозу. «В Укрексімбанку ще з початку квітня базові відсоткові ставки за депозитами у гривнях не перевищують рівень у 15%. З врахуванням зміни облікової ставки НБУ до рівня 13,5%, скоріш за все банки будуть знижувати встановленням відсоткових ставок на рівні 12-12,5%. Ми, звісно, здійснюємо зниження відсоткових ставок, але робимо це поступово та виважено», - зазначив він.
За його словами, прогнозується, що рівень ставок у банку буде в діапазоні до 13,00-14,5% в залежності від типу вкладу, суми вкладу, строку, додаткових бонусів та лояльностей.
Коментарі до відгуку
На даний момент немає коментарів. Будьте першим, хто залишить тут свій коментар.