Заходи впливу застосовано до таких учасників ринку:
- ТОВ "Фінанс Еліт Компані";
- ломбарду "Швидка позика";
- фінкомпанії "Арго";
- фінкомпанії "Інтенсивні фінанси";
- ТОВ "Факторинг Альфа";
- ТОВ "Вольтер Капітал".
Що стосується перших 5 фінустанов, то вони не подали інформацію та документи на виконання вимог пункту 500 глави 62 розділу X Положення про ліцензування та реєстрацію надавачів фінпослуг (таке Положення затверджене постановою НБУ №153 від 24 грудня 2021 року).
Пункт 500 цього Положення передбачає, що небанківські фінустанови (крім кредитних спілок), а також оператор поштового зв’язку, що має право торгувати валютними цінностями, мають до 1 квітня подавати до Нацбанку повідомлення про збільшення розміру статутного капіталу, яке відбулося станом на 1 січня поточного року.
Що стосується ТОВ "Вольтер Капітал", то захід впливу до цієї компанії застосовано у зв’язку з неподанням нею інформації та документів на виконання вимог пункту 1 постанови НБУ №177 від 12 серпня 2022 року.
Пункт 1 цієї постанови передбачає, що небанківські фінустанови (крім кредитних спілок) зобов'язані подавати до Нацбанку письмові запевнення в довільній формі щодо відповідності прямих та кінцевих власників істотної участі вимогам щодо фінансового (майнового) стану.
Такі рішення комітет НБУ з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінпослуг ухвалив 28 вересня.
Вищевказані небанківські фінустанови зобов’язані усунути виявлені порушення до 20 жовтня 2023 року.
За даними YouControl, товариство з обмеженою відповідальністю "Фінанс Еліт Компані" зареєстроване у Києві 10 січня 2019 року, статутний капітал компанії складає 20 млн грн, а кінцевим бенефіціаром є Олег Бойко. Види діяльності компанії – фінансовий лізинг, інші види кредитування, надання інших фінансових послуг (крім страхування та пенсійного забезпечення).
Ломбард "Швидка позика" зареєстрований у Києві 15 квітня 2010 року, його статутний капітал складає 1,5 млн грн, а кінцевими бенефіціарами є Тимофій Чернецов, Валерій Чернецов та Олег Коваленко.
Фінкомпанія "Арго" зареєстрована у Києві 6 квітня 2020 року, її статутний капітал складає 14,9 млн грн, а кінцевим бенефіціаром є Петро Гайдайчук. Види діяльності компанії – фінансовий лізинг та надання інших фінансових послуг (крім страхування та пенсійного забезпечення).
Фінкомпанія "Інтенсивні фінанси" зареєстрована у Києві 10 березня 2021 року, її статутний капітал складає 5,919 млн грн, а кінцевим бенефіціаром є Єгор Дмитрієв. Види діяльності компанії – фінансовий лізинг, інші види кредитування, надання інших фінансових послуг (крім страхування та пенсійного забезпечення).
Товариство з обмеженою відповідальністю "Факторинг Альфа" зареєстроване у Києві 13 листопада 2017 року, статутний капітал компанії складає 10 млн грн, а кінцевими бенефіціарами є Сергій Мальованний та Леонід Яковишин. Види діяльності компанії – фінансовий лізинг, інші види кредитування, надання інших фінансових послуг (крім страхування та пенсійного забезпечення).
Товариство з обмеженою відповідальністю "Вольтер Капітал" зареєстроване у Києві 30 липня 2015 року, статутний капітал компанії складає 5 млн грн, а кінцевим бенефіціаром є Юрій Лубенський. Види діяльності компанії – фінансовий лізинг, інші види кредитування, надання інших фінансових послуг (крім страхування та пенсійного забезпечення).
Як повідомлялося, у серпні загальна кількість учасників небанківського фінансового ринку в Україні зменшилася на 16 – з 1 250 до 1 234.
Коментарі до відгуку
На даний момент немає коментарів. Будьте першим, хто залишить тут свій коментар.