"Від моменту повномасштабного вторгнення рф кількість звернень щодо телефонного шахрайства суттєво не зменшилась. Так, за 2021 рік надійшло 71 380 звернень, тоді як за 2022 рік – 69 996", – йдеться у повідомленні.
Зловмисники "адаптують" свої схеми відповідно до ситуації в країні та в залежності від потреб громадян. Так, наприклад, після вторгнення рф серед "послуг" шахраїв з’явилися псевдо евакуаційні перевезення.
Крім того, на фоні зростаючого безробіття з’являється все більше оголошень щодо пошуку працівників в "затишні офіси".
У компанії Work.ua зазначають, що останнім часом активність подібних шахраїв є дуже високою. Лише за останні півроку модератори здійснили понад 25 тисяч блокувань подібних оголошень.
Зазвичай протягом першого дня модераторам Work.ua вдається заблокувати до 99% реєстрацій оголошень шахраїв.
"Люди теж не залишаються осторонь та звертають увагу на (шахрайський) обліковий запис, який модерація все ж таки пропустила. На жаль, до 1% шахрайських облікових записів з різних причин можуть пройти первинну перевірку та потрапити на Work.ua", – зазначають у компанії.
Також наприкінці 2022 року кіберполіція спільно з європейськими колегами викрила масштабне міжнародне угруповання, яке за схемою псевдоінвестування у криптовалюти та цінні папери ошукувало вкладників. Компанія "працювала" не лише з українцями, але й з громадянами інших країн Європи.
За даними українських органів прокуратури, кількість проваджень за статтею 190 Кримінального кодексу (шахрайство) у 2022 році зросла на 34,5% до 32 086. Для порівняння, у 2021 році цей показник складав 23 847, у 2020 році – 26 830.
Коментарі до відгуку
На даний момент немає коментарів. Будьте першим, хто залишить тут свій коментар.