"21 день – саме стільки потрібно, як стверджують науковці, для формування нової звички. Корисні фінансові звички – перший крок до фінансової стабільності та благополуччя", – зазначають фахівці проєкту.
У Financial Literacy Ukraine радять розвивати наступні 7 фінансових звичок, які можуть стати корисними.
Планування бюджету
Ця звичка дозволить тримати власні фінанси під контролем. Перед тим, як планувати особистий бюджет, варто провести аудит власних доходів і витрат та проаналізувати їх.
Над цією звичкою варто працювати щоденно, фіксуючи витрати у зручний спосіб. Це дозволить прогнозувати й планувати фінансову поведінку.
Регулярні заощадження
Заощадження можуть стати хорошою звичкою. Перш за все варто сформувати фінансову “подушку безпеки” на випадок непередбачуваних подій.
Фінансовий резерв має дорівнювати сумі витрат людини або родини за щонайменше три місяці.
Формування фінансових цілей
Мрії можуть стати фінансовими цілями. Для цього необхідно сформулювати ціль чітко та встановити терміни для її досягнення. Без дедлайну мета лишатиметься розмитою і не мотивуватиме до реальних дій.
Краще почати з короткострокової цілі та поступово привчати себе до втілення довгострокових планів.
Аналіз своїх витрат та пошук шляхів для їх оптимізації
Власний бюджет – це можливість побачити свій фінансовий стан, а далі варто навчитися аналізувати зібрані дані. Скільки витрачено на так звані "емоційні" покупки? Чи є "дірки" у сімейному бюджеті? Можливо, щомісяця сплачуються послуги, якими сім’я не користується.
Критичний підхід та аналіз дозволить по-новому поглянути на власні фінанси.
Вивчення умов надання фінансових послуг
Перед тим, як скористатися тією чи іншою фінансовою послугою, необхідно з’ясувати усі умови її отримання та уважно прочитати договір.
Договір – це юридичний документ, який іноді складно зрозуміти. Але якщо споживач фінпослуг планує оформити депозит, взяти кредит чи скористатися іншою послугою, варто уважно та прискіпливо прочитати усі умови.
Пошук шляхів для збільшення своїх доходів
Доцільно проаналізувати свої можливості та компетентності. Можливо, варто змінити роботу, знайти підробіток або ж замислитися про формування джерела пасивного доходу.
Фінансова самоосвіта
Варто використовувати книги, освітні курси та інші можливості для навчання та постійного підвищення свого рівня фінансової грамотності.
Коментарі до відгуку
На даний момент немає коментарів. Будьте першим, хто залишить тут свій коментар.