Серед критеріїв, за якими можна оцінити банк, є його надійність, репутація, тарифи, участь у Фонді гарантування вкладів.
Надійність банку
На сайті НБУ в розділі "Нагляд" можна знайти наступні дані про банк:
- чи має він ліцензію;
- хто є власником банку;
- чи є банк платоспроможним.
Репутація та відгуки клієнтів
Щоб дізнатися, якою є репутація банку, можна переглянути рейтинги фінустанови, складені незалежними агентствами.
Також варто знайти в інтернеті відгуки клієнтів, що користувалися послугами банку та дізнатися про їх досвід під час розміщення депозиту у цій фінустанові.
Участь банку у Фонді гарантування вкладів
Інформацію щодо участі будь-якого банку у Фонді гарантування вкладів фізичних осіб можна знайти на сайті ФГВФО або звернувшись на "гарячу лінію" Фонду за телефоном 0 800 105 800.
В Україні діє система гарантування вкладів фізичних осіб. Тобто якщо вкладник розмістив гроші на банківському депозиті, то держава гарантує йому відшкодування коштів за вкладами в разі банкрутства фінустанови. Виплату відшкодування здійснює Фонд гарантування вкладів фізичних осіб.
Зараз учасниками ФГВФО є усі платоспроможні банки України.
Тарифи банку
Звертати увагу необхідно не лише на процентну ставку за банківським вкладом, а й на наявність чи відсутність комісії за супутні банківські послуги:
- відкриття рахунку;
- перерахування коштів;
- зняття готівки з депозитного (поточного) рахунку.
"Через додаткові витрати розмір отриманого доходу за депозитом може в результаті виявитися меншим", – попереджають в НБУ.
Ставка за депозитом
Коли вкладник розміщує депозит, він хоче отримати максимальний дохід.
Але потрібно враховувати, що занадто висока ставка може свідчити про певні потенційні ризики, пов’язані з розміщенням вкладу.
Банки, які пропонують ставки за депозитами суттєво вищі за середні на ринку, можуть мати проблеми з ліквідністю, тобто виявитися неспроможними забезпечити своєчасне виконання всіх своїх зобов'язань перед вкладниками.
"Це свідчить про те, що бізнес-модель таких банків неефективна і, щоб залучити нових клієнтів, вони пропонують дуже високі ставки за депозитами", – пояснюють в НБУ.
Порахувати ефективну (тобто фактичну, кінцеву) процентну ставку за депозитом можна за допомогою депозитного калькулятора. Такі калькулятори мають розміщуватися на сайтах банків.
Зручність та комфорт під час користування банківськими сервісами
В процесі вибору банку для розміщення депозиту варто враховувати рівень сервісу та якість обслуговування у фінустанові.
Важливо визначитись, які операції вкладник планує здійснювати через банк, чи є поблизу з місцем проживання вкладника відділення цього банку або банкомат.
Також доцільно оцінити, чи зручно вкладнику користуватися сайтом та системою онлайн-банкінгом цієї фінустанови.
"Все це може стати додатковими "плюсиками" для банківської установи, яку ви обираєте", – зазначають у Нацбанку.
На 1 жовтня в Україні нараховувалося 64 платоспроможних банки. Із 6 жовтня розпочалася процедура ліквідації ще однієї фінустанови – Укрбудінвестбанку.
Коментарі до відгуку
На даний момент немає коментарів. Будьте першим, хто залишить тут свій коментар.