Що потрібно знати
Перед виїздом за кордон не потрібно додатково інформувати про це свій банк, оскільки всі картки клієнтів банків вже відкриті для операцій за кордоном.
Під час розрахунків карткою в магазинах чи закладах харчування за кордоном, або навіть в інтернеті, варто обирати лише валюту країни перебування.
"Таким чином ви уникнете витрат на курсовій різниці. Якщо здійснити оплату карткою у гривні або валюті, що відрізняється від валюти країни перебування, то транзакція відбудеться за комерційним курсом іноземного банку, який відрізняється від комерційного курсу вашого банку", – пояснюють спеціалісти.
Надавати перевагу краще безготівковим розрахункам за допомогою ApplePay та GooglePay.
Якими є обмеження
Безготівкові розрахунки за кордоном можна здійснювати платіжною карткою у межах лімітів:
- 100 тис. грн в еквіваленті – для усіх гривневих карток одного банку;
- без обмежень – з використанням валютної платіжної картки того чи іншого українського банку.
Готівку в банкоматах за кордоном можна знімати з валютних та гривневих платіжних карток, але тут також існують певні ліміти.
Такі ліміти встановлені НБУ і є наступними:
- 12,5 тис. грн в еквіваленті за 7 календарних днів – для гривневих карток;
- 100 тис. грн в еквіваленті на день – для валютних карток.
Ще перед оформленням картки варто поцікавитись, чи є представництва чи партнерські фінустанови обраного вами банку за кордоном. Гроші краще знімати в банкоматі саме банку-партнера, тому що комісія буде меншою. Сума комісії залежить від умов договору на розрахунково-касове обслуговування.
Встановлені добові ліміти щодо сум та кількості розрахунків карткою завжди можна переглянути (а також змінити) в мобільному застосунку.
Українські банки мають право не застосовувати щомісячний ліміт у розмірі 100 тис. грн (в еквіваленті) на розрахунки за кордоном із використанням гривневих платіжних карток для купівлі певних (визначених НБУ) товарів військового призначення для волонтерів – фізосіб, які надали відповідне підтвердження своєї діяльності.
За яким курсом відбувається конвертація
Конвертація безготівкових розрахунків, здійснених за кордоном, відбувається за курсом, установленим міжнародною платіжною системою (Visa, MasterCard тощо). Такий курс нерідко є досить вигідним.
Комісія за конвертацію під час розрахунків за кордоном залежить від валюти та умов конкретного договору.
Що ще важливо
У випадку визнання того чи іншого банку неплатоспроможним, в період дії воєнного стану плюс ще три місяці, Фонд гарантування вкладів відшкодує усі кошти, розміщені вкладником на депозитних, поточних та карткових рахунках.
На 1 квітня 2023 року в Україні налічувалося 65 працюючих (платоспроможних) банків.
Коментарі до відгуку
На даний момент немає коментарів. Будьте першим, хто залишить тут свій коментар.