Послідовність дій
Перш за все у подібній ситуації необхідно негайно викликати поліцію, повідомити про ДТП для оформлення відповідного протоколу.
"Навіть якщо здається, що це незначна аварія, правильно складена документація стане ключовою у подальшому врегулюванні справи", – підкреслюють у МТСБУ.
Наступний крок – звернутися до МТСБУ та повідомити про ДТП у будь-якій зручній формі.
Щоб надіслати у бюро повідомлення про ДТП, можна скористатися спеціальною формою на офіційному сайті МТСБУ за посиланням.
Заповнюючи форму повідомлення про ДТП та заяву на страхове відшкодування, важливо вказати свою електронну адресу, щоб надалі отримувати повідомлення про хід розгляду справи.
Після реєстрації справи в МТСБУ, на вказану постраждалою особою електронну адресу надійде повідомлення, яке міститиме посилання на безпосередній доступ до матеріалів справи.
Також постраждала у ДТП особа отримає код доступу до Особистого кабінету, який дозволить стежити за процесом врегулювання справи, переглядати документи, що долучені до справи, а також спілкуватися безпосередньо з представниками МТСБУ, відповідальними за врегулювання справи.
"Використання Особистого кабінету дає вам зручну можливість контролювати процес врегулювання вашої справи. Ви отримуватимете інформаційні повідомлення про зміни статусу справи та про додавання нових документів до матеріалів справи, все це буде автоматично надсилатися на вашу електронну адресу", – зазначають в МТБСУ.
Якими є наслідки відсутності у водія поліса автоцивілки
Наявність у водіїв полісів автоцивілки є обов’язковою вимогою.
У випадку, якщо трапиться ДТП, автоцивілка забезпечить відшкодування збитку, завданого здоров'ю, життю або майну потерпілих.
Порушення вимог законодавства, тобто керування автомобілем без укладеного договору автоцивілки (у разі, якщо поліція виявить відсутність поліса) призведе до накладення штрафу. Проте це ще не все.
Якщо винуватець аварії не має поліса автоцивілки, йому необхідно буде особисто відшкодувати збитки потерпілій стороні. Розмір цих збитків може бути значним. Середня сума виплати за одну страхову подію у першому кварталі 2023 року становила 29 020 грн.
Важливо розуміти, що спочатку відшкодування постраждалому у ДТП виплатить МТСБУ, а потім винуватець аварії відшкодує відповідну суму Моторному (транспортному) страховому бюро. Такою послідовність дій є у випадку, якщо сторони не домовляться про безпосереднє відшкодування (від винуватця постраждалому).
"Автоцивілка – це не тільки юридична вимога, але і засіб захисту ваших фінансових інтересів у разі непередбачуваних обставин на дорозі", – підкреслюють в МТСБУ.
Як МТСБУ здійснює виплати постраждалим у ДТП
Для забезпечення виконання зобов'язань перед страхувальниками і потерпілими при МТСБУ створені наступні резервні фонди: фонд страхових гарантій та фонд захисту потерпілих у ДТП.
Фонд страхових гарантій призначений для забезпечення платоспроможності МТСБУ під час взаєморозрахунків з організаціями інших країн, які працюють у галузі страхування цивільно-правової відповідальності власників автотранспортних засобів (Зелена картка).
А Фонд захисту потерпілих у дорожньо-транспортних пригодах призначений для здійснення розрахунків з потерпілими у випадках, передбачених статтею 41 закону "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів". У тому числі, за рахунок цього Фонду виплачується відшкодування у разі заподіяння шкоди транспортним засобом, власник якого не має поліса автоцивілки.
За підсумками 2022 року МТСБУ здійснило 5,3 тис. виплат з Фонду захисту потерпілих у ДТП на загальну суму 250,9 млн грн. У порівнянні з 2021 роком кількість виплат зменшилася на 25,8%, а сума – на 9,9%.
У тому числі скоротилися виплати за шкоду, заподіяну власниками незабезпечених транспортних засобів (які стали винуватцями ДТП, не маючи чинного поліса автоцивілки) – на 24,7% за кількістю та на 11,7% за сумою. Кількість таких виплат у 2022 році склала 3,3 тис., а загальна сума – 161,8 млн грн.
Коментарі до відгуку
На даний момент немає коментарів. Будьте першим, хто залишить тут свій коментар.