Держава

Як новий голова НБУ вигулює топ-банкірів країною

«Banki.ua» з’ясовували, що ринок думає з приводу таких подорожей

TelegramЧитайте нас в Telegram щоб нічого не пропустити

Андрій Пишний – відомий любитель екзотичних подорожей ще з часів АТО. До призначення на посаду голови НБУ він активно подорожував регіонами, зокрема, прифронтовими у якості радника голови правління Ощадбанку.

Україна навиворіт

На новій відповідальній посаді він, схоже, вирішив продовжити цю неоднозначну практику.

З одного боку, витягти банківських топів з плюс-мінус комфортної столиці у неблагополучні регіони – це непогана справа: треба бути ближче до клієнтів та їх проблем.

Але з іншого боку, зараз вистачає проблем, які треба вирішувати максимально оперативно, тоді як подорожі відволікають чимало часового ресурсу, носячи більш символічний, аніж робочий характер. «Міг би влаштуватися радником до КЄШа (Кирило Шевченко – попередній голова НБУ) і колесити собі країною. Раз йому це так подобається...», – іронізує один зі старожилів банківського ринку.

Херсонський уікенд

Минулими вихідними голова НБУ у супроводі свого «платіжного» заступника Олексія Шабана та «піарниці» вивіз до нещодавно звільненого Херсону голів правління Ощадбанку Сергія Наумова та Приватбанку Герхарда Бьоша. У херсонських відділеннях Андрій Пишний вручав банкам, що першими відновили роботу після окупації, обіцяні нагороди – паперові подяки від голови та медалі НБУ.

Крім того, Андрій Пишний вручив спеціальну відзнаку представнику Херсонської влади.

Харківський понеділок

Але на цьому подорож не закінчилася. У понеділок голова НБУ вже засвітився у компанії Ігоря Терехова, міського голови Харкова. Також презентував медаль.

Але цим не обмежилося, як з’ясувалося НБУ організував у Харкові виїзну зустріч з банкірами. Про це Андрій Пишний зробив пост у FB, мабуть, щоб продемонструвати роботу.

Як повідомили нам банкіри, запрошення на виїзну зустріч надійшло минулого четверга. Слід розуміти, що запрошені були системні банки, яких є 14.

Але на першому фото з зустрічі було помічено лише 11 осіб, не рахуючи «нацбанківців» та президента Асоціації українських банків (АУБ) Андрія Дубаса.

Від НБУ, крім голови, були три його заступники – Дмитро Олійник (нагляд), Юрій Гелетій (валюта) та Олексій Шабан (платежі).

Від банківського цеху приїхали голови правлінь обох банків (Універсалу та Таскому) Сергія Тігіпка, голова Райффайзен Банку, ОТП Банку, Альфа-Банку. З державних банків були голови Ощадбанку та Укрексімбанку. Укргазбанк, судячи з фото, представляв перший заступник.

У «Banki.ua» виникли проблеми з ідентифікацією за фото 3 учасників зустрічі. Але найцікавіше, що аналогічні труднощі виникли й у деяких безпосередніх учасників зібрання!

Отже, нам так і не вдалося ідентифікувати цих осіб. Але один з авторитетних учасників зібрання, стверджує про присутність голів Кредобанку та А-Банку і представників Привату та Укрсибу. В офіційному повідомленні НБУ йдеться про участь 12 топменеджерів.

Одні критикують

Таким чином, виходить не було тільки представників ПУМБу Ріната Ахметова, який є найбільшим банком з приватним українським капіталом, а також одеського Банку «Південний».

Ми поспілкувалися з представниками різних банків. Співбесідники відверто побоюються потрапити в опалу до голови НБУ, тому коментують категорично на умовах анонімності.

«Від нас не зміг ніхто поїхати: хто у відрядженні, хто захворів», – повідомив співрозмовник в одному з банків. В іншому банку, представник якого відвідав зустріч, не поділяють такої практики: «Зараз бачимо дуже багато піару, а ми не про піар, нам працювати треба».

Один з банкірів поставив під сумнів ефективність особистих зустрічей та ще й на виїзді. «На наш погляд, коли треба займатись справами – організувати роботу мережі і співробітників в умовах постійних відключень світла – немає часу на роз’їзди та офлайн-зустрічі для картинки», – зазначив співбесідник.

До речі, тема роботи банків під час «блекаутів» була однією з головних на зібранні. Але на відміну від попередньої зустрічі голови НБУ з представниками західних банків, цього разу конкретики у звіті майже не було. У дописі Пишного домінують звороти на кшталт: потиснули одне одному руки, привітали одне одного, звірили годинники… «Питання піднімались стандартні: співпраця з МВФ, підготовка до можливого «blackout» та запитання від банків», – розповів один з учасників зустрічі. Але з офіційного повідомлення НБУ випливає, що говорили також і про необхідність активізації інвестицій вільної ліквідності банків в ОВДП.

Інші підіграють

Тим не менш, деякі учасники вважали за потрібне публічно подякувати Андрію Пишному за прогулянку. «Це був продуктивний діалог», – почав Олександр Писарук з Райфу. На питання автора цих рядків з приводу минулої зустрічі додав наступне: «Попередній (діалог – ред.) також був продуктивний. У двох зустрічей є спільні теми та немає протиріч».

«Дякую за зустріч. Разом до Перемоги», – підтримав колегу Володимир Мудрий з ОТП. «Дякую за змістовну зустріч та відкритий діалог. Все буде Україна!», – написала Ірина Старомінська, голова Універсал Банку, на базі якого працює віртуальний monobank.

А ось Сергій Наумов з Ощадбанку, який ледве не поступився своєю посадою Пишному, і єдиний з банкірів, хто був присутній, як у Херсоні, так і у Харкові, зробив окремий допис на цю тему. «При новому голові діалог став ще більш інтенсивним», – зазначив банкір, якого попередній голова НБУ, кажуть, взагалі не сприймав.

Читайте нас в Telegram, Facebook та Twitter, щоб не пропустити свіжі новини.

Залишити коментар

Comment HTML

 • Дозволені теґи HTML: <p> <br> <ul> <li> <ol> <em> <strong> <b> <img>
 • Рядки і абзаци переносяться автоматично.

Plain text

 • You may quote other posts using [quote] tags.
 • Рядки і абзаци переносяться автоматично.
  ___   ___   ___  _____  ___ 
/ _ \ ( _ ) ( _ ) |___ | ( _ )
| (_) | / _ \ / _ \ / / / _ \
\__, | | (_) | | (_) | / / | (_) |
/_/ \___/ \___/ /_/ \___/
Enter the code depicted in ASCII art style.

Коментарі до відгуку

На даний момент немає коментарів. Будьте першим, хто залишить тут свій коментар.